yenibosna-fare-ilaclama

Fare haşeresi; doğumda genetik olarak aktarılan bakteri ve mikropların yanı sıra, gezindiği pis alanlardan edindiği zararlı mikroorganizmalarla da insanlar için ciddi bir tehdittir. Bu tehdit ortadan kaldırılmadığı sürece yaşam alanlarımıza dahil olarak insan sağlığını riske atmaktadır. Bu sebeplerden ötürü fare istilasının söz konusu olduğu mekanlarda fare ilaçlama yapılması bir zorunluluktur. Bahçelievler Yenibosna fare ilaçlama firması bu amaca hizmet ederek Bahçelievler bölgesinde ilaçlama faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yenibosna Fare İlaçlama Servisi

Firmamız, yıllardır Bahçelievler merkezli olarak hizmet vermekte olup İzmir ve Kocaeli şubelerinde de çalışmalarını yürütmektedir. Hizmet verdiği üç ilde fare başta olmak üzere tüm böcek ve haşere türlerine %100 çözüm sağlayan Yenibosna fare ilaçlama ve Yenibosna böcek ilaçlama ekiplerimiz, haşere problemiyle mücadele eden halkın sağlığını güvence altına almaktadır. Üç ilde günün her saati hizmet veren Yenibosna fare ilaçlama ekiplerimizin kullandığı ilaçlar; ziraat mühendisleri tarafından özel olarak hazırlanmış olup Sağlık Bakanlığı’nca insan sağlığına zararı olmadığı onaylanmıştır. Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü’nün sağlık standartlarına uygun şekilde hazırlanan bu ilaçlar; haşereler üzerinde öldürücü etkiye sahipken diğer canlılara zarar vermemektedir. Fare ilaçlama uygulamaları her vakada farklılık gösteren bazı durumlara göre belirlenmektedir. En sık uygulanan fare ilaçlama yöntemleri şunlardır:

Fare İlaçlama Yöntemleri

  • Fare İstasyonu: Özel bir kutu içerisinde muhafaza edilen mum ilaç, fareyi kısa süre içinde zehirleyerek yok eder. İlacı yiyen fare su içmeye gider ve su içtiği an ölür. Böylece temiz ve pratik bir işlem gerçekleşmiş olur. Kapalı ve açık alanlarda, hastane, okul, şirket gibi büyük yerlerde kullanılır. En profesyonel ve en çok tercih edilen yöntemdir.
  • Sıvı İlaçlama: Daha çok kapalı alanlarda kullanılır. Her haşere için etkili olan sıvı ilaçlama yöntemi; kokulu ve kokusuz olmak üzere iki farklı şekilde uygulanmakta olup fare için kokulu versiyonu kullanılır. Bu yöntem fareyi kısa süre içerisinde etkisiz hale getirir. 
  • Zehirli Yem ve Zehirli Buğday: En eski yöntemlerden biridir. Ancak işlem sonrası temizlik probleminden dolayı fare istasyonu kadar tercih edilmez.

Ev ve iş yerlerinizde fare probleminden muzdaripseniz, Yenibosna fare ilaçlama servisiyle irtibata geçerek sizin için en uygun ilaçlama yöntemini öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bahçelievler Şirinevler Akrep İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir