uyuz-bocegi-ile-mucadele

Uyuz böceği ile mücadele etme girişimleri amatör teknikler kullanıldığında sonuçsuz kalmaktadır. Uyuz böceği aslında çoğu evde bulunmasına rağmen çoğu kimse tarafından pek bilinmez. Küçük olmasına rağmen büyük tehlikelere yol açan bu haşere türü insan ve hayvanların derisinin altına girerek yaşama alanı oluşturur. Tüneller kazarak kendine ve yumurtalarına yer açan bu böcek türü birçok hastalığa sebep olur. Uyuz böceği ile mücadele aşamasında geleneksel metotları bir kenara bırakarak işi uzmanlarına bırakmalı ve tavsiyelerimize kulak vermelisiniz. Uyuz böceğinin yanı sıra Türkiye’de karşılaşılan tüm böcek ve fareler üzerinde kesin sonuç sunan Bahçelievler Böcek İlaçlama servisimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

Uyuz Böceğini Nasıl Tanırım?

Uyuz böceğini nasıl tanırım? Yassı ve oval şekilde, kirli sarı renginde, oldukça küçük bir haşeredir. Bacakları kalın ve tüylüdür. Ancak sayılan bu ayrıntılar sadece mikroskop ile görünebilir. Uyuz böceğinin evimize girdiğini ancak bizi hasta etmesinden ve teşhis koyulmasından sonra anlayabiliriz. Genellikle müthiş bir kaşınma hissine neden olan uyuz böceğini fark ettiğiniz an profesyonel bir destek almalı ve uyuz böceği ilaçlama randevusu talep etmelisiniz.

Uyuz Böceği Nerelerde Olabilir?

Uyuz böceğin nerelerde olabilir? Uyuz böceğinin bulunduğu yerleri tek bir başlık altına toplamak mümkün olmayacaktır. Hemen her yerde karşınıza çıkma ihtimali yüksek olan uyuz böceklerinin görüldüğü yerler genelde herkesin fazlaca dokunduğu;

  • Kapı kollarında,
  • Ortak yaşama alanları olan umumi lavabolar,
  • Öğrenci yurtları,
  • Askeri kışla ve okullarda fazlaca bulunabilir.

Kaşınma ve akabinde sosyal hayattan kopma gibi durumlara neden olan uyuz böceği ile mücadele aşamasında yanınızda olan firmamızı yılın 365 günü arayabilirsiniz.

Uyuz Böceğinin Zararları Nelerdir?

Diğer haşere türlerine göre insan vücuduna verdiği hasar daha fazladır.  Bulaşıcı hastalıklara yol açar. En başta uyuz hastalığının oluşmasına neden olur. Özellikle deride aşırı kızarıklık, kaşıntı, kabarcıklar oluşmasına sebep olur. Bu ciltte görülen belirtiler için doktora gidilmediği takdirde ateşli hastalıklara çevirir.

Uyuz Böceği Teşhisinden Sonra Ne Yapmalıyız?

Uyuz böceği teşhisi koyuldu ve bu haşerenin bütün vücudunuza hatta çevrenize yayıldığı öğrendiniz. Elbette hiç kimsenin başına gelmesini istemediği bu durumda ne yapılmalı? İşte cevabı…

  • Hastanın ve ona dokunan kişilerin giysileri mutlaka kaynar suda yıkanmalıdır.
  • Vücuda sürülen böcek ilaçları tüm ev sakinlerine de uygulanmalıdır.
  • Mutlaka uyuz böceğinin çıktığı mekan iyi bir ilaçlama firması aracılığıyla ilaçlanmalıdır ve ilaçlanmaya da düzenli bir şekilde devam edilmelidir.

Bu konuda da sizler için en iyi ilaçlama hizmetlerini bünyesinde barındıran Bahçelievler böcek ilaçlama firmamıza her gün her saatte ulaşabilirsiniz. En uygun fiyatlarla tüm açık ve kapalı mekanlarınızı bizimle birlikte haşerelerden kurtarabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir