salyangoz

Sümüklü Böcekler (Salyangoz)Havaların hemen ısınması ile birlikte her tarafta görmeye başlanır,  nemli havalara adeta aşıktırlar. Özellikle yağmur yağdığında yuvalarından çıkmış halde gördüğümüz sümüklü böcekler zararsız hayvanlardan olsa da, maddi açıdan bizlere büyük zarar verirler. Bu zararlara şunları örnek gösterebiliriz:

  • Tüm bitkilerin gövdesine yapışabildiği gibi, bitkilerin meyvelerine de sümüksü kıvamdaki salgılarını bulaştırırlar. Böylelikle de meyve ve sebzeleri yenilmeyecek hale getirirler.
  • Çiçeklerimizin solmasına sebep olurlar.
  • Yazlık evlerde daha sık olmakla birlikte, evin tüm tavan ve duvarlarını istila edebilirler. Özellikle renkli duvarlarda, salgıladıkları sıvılardan izler oluşturarak boyaların görünümünü de mahvederler.
  • Evlerimizin içine kadar yürüyen bu hayvancıklardan dolaplarımızın içinde kıyafetlerimizin ardına saklanmış şekilde bile görebiliriz.
  • Yataklarımızın içine kadar girebilir, sümüksü salgılarını tamamen bırakabilirler.

Salyangozların neden olduğu olumsuz etkilerden kurtulmak için kesintisiz hizmet anlayışına sahip olan firmamızı yılın 365 günü arayabilirsiniz.

Salyangozdan Kurtulmak

Salyangozdan kurtulmak için çok farklı yöntem geliştirilmiştir. Genellikle bireysel mücadeleye girişerek yok edilmeye çalışılan sümüklü böcekler bu sayede zaman kazanarak yeni türleri bünyesine dahil ederler. Kendi cinslerinin yanında 20 farklı haşere grubunu daha dahil ederek yaşamımızı istila eden sümüklü böceklerden kurtulmak için denenen yollar vardır. Bunlardan biri;

  • Onların üzerine kireç vb. maddeler dökmektir. Bu onları yok etmez, aksine günübirlik uzaklaştırır. Ayrıca evinize ve bahçenize kireç ile daha fazla zarar vermiş olursunuz. Bir de temizlemek ile uğraşırsınız.
  • Bir diğer yanlış yöntem ise sümüklü böcekler üzerine sirke dökmektir.

Bu tarz neticesiz ve çağdışı yöntemlere başvurmadan, Bahçelievler böcek ilaçlama firmamızın siz değerli müşterilerimiz için sunduğu en kaliteli hizmete her an ulaşabilirsiniz. Çağrı merkezlerimiz üzerinden her zaman sizin için en uygun fiyatlarla görev başında bulunmaktayız.

Böcek İlaçlama Fiyatları Ne Kadardır?

Böcek ilaçlama fiyatları ne kadardır? Sorusunu sormak üzere şirketimizi arayan müşterilerimize bu konuda bilgi verirken korkularının yersiz olduğunu anlatıyoruz. Zira genel bir yargı haline gelen böcek ilaçlama ücretlerindeki fazla fiyat düşüncesi yersiz ve yanıltıcıdır. Sümüklüböcek de dahil olmak üzere ücretleri belirleyen bir şema bulunmaktadır. Bu şema;

  • Alanın büyüklüğü + Gerekli böcek ilacı ölçüsü + Böceğin türü’dür.

Böcek ilaçlama fiyatlarında değişkenliğe neden olan bu unsurları firmamıza yönelterek ücretler hakkında bilgi sahibi olabilir, aklınıza takılan soruları yöneltebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ev İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir