hali-bocegi-ile-mucadele

Halı böceği ile mücadele özellikle ev hanımlarının sıklıkla başvurduğu bir durumdur. Aslında her evde bulunan ama fiziki yapısı itibariyle çok iyi gizlendiği için pek göremediğimiz haşere türlerinden biri halı böceğidir.  Evlerimizdeki tüm halılarda, kilimlerde, özellikle halıflekslerde bolca bulunan bu böcek türü, dış görünümünün kıllı olması itibariyle de halının dış yüzeyine benzer. Bu sebepten ötürü onları fark etmek fazlasıyla zorlaşır. Ev dizaynında olmazsa olmaz olarak nitelendirilen halıların ortadan kaldırılması mümkün değildir. Bunun yerine önemli eşyalar arasında yer alan halılarda beliren bu haşerenin böcek ilaçlama operasyonu ile yok edilmesi gerekir. Halı böceği ile mücadele tam da bu noktada çok önemlidir. Halı böceği ilaçlama uygulamasında sayısız işe imza atan firmamızı günün her saati arayabilir, kurumsal destek alabilirsiniz.

Evimde Halı Böceği Olduğunu Nasıl Anlarım?

Evimde halı böceği olduğunu nasıl anlarım? Evlerinizde halı böceğinin olduğunu anlamak oldukça zordur. Fakat sıralayacağımız unsurlara dikkat ederek evlerinizde bulunan halı böceklerini fark edebilirsiniz. İşte o detaylar…

  • Halı böceği oldukça sert bir yapıda olduğunu için, evinizi süpürdüğünüzde süpürgeniz sert bir cismi sık sık çekiyorsa,
  • Halı üzerinde yürürken, yere dökülmüş bir şey olmamasına rağmen ayağınıza sert bir cisim batıyorsa,
  • Halınızın yüzeyi deformasyona uğradıysa, evinizde halı böceği olması kuvvetli ihtimaldir.

Evinizde bulunan haşerenin türü ve yoğunluğu ne olursa olsun profesyonel metotlar ile çözüm üreten firmamız yetkililer günün her saati hizmetinizdedir.

Halı Böceğinden Nasıl Kurtulabilirim?

Halı böceğinden nasıl kurtulabilirim? Aslında çoğu kişi halı böceğinden kurtulmak için evdeki tüm halıları atmayı düşünmektedir. Bu yöntem doğru olsa bile, bir eve girmiş halı böceklerinden kurtulmak pek de kolay değildir.

  • Halılarınızı sık sık yıkamak, süpürmek halı böceklerinin sert yüzeyi üzerinde asla etki etmez.
  • Yem bulmak için halının üst yüzeyine çıkan birkaç halı böceğini süpürgeyle çekseniz bile, normal şartlarda halı kıllarına çok iyi tutundukları için halı arasına sıkışıp kalırlar. Onlardan kurtulmanız da imkansızlaşır.
  • Evinizdeki tüm halıları atsanız veya değiştirseniz bile parkeler üzerine sızmış olan yumurtalardan kurtulmak ancak iyi bir ilaçlama servisinden hizmet alarak mümkündür.

Sizler için biz Bahçelievler böcek ilaçlama şirketi, en iyi ve çağdaş yöntemlerimizle sizlerin her zaman yanındayız. Bizlere daima hatta olan çağrı merkezimiz ile hemen ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir