evde-kurtcuk-olusumu

Evde kurtçuk oluşumu hiç kimsenin karşılaşmak istemediği bir durumdur. Evlerimizde genellikle kendiliğinden oluşan kurtçukların bir an önce evden yok edilmesi gerekir. Kurtçukların meydana gelmesi için bazı sebeplerin de gerçekleşmesi gerekir.

  • Yiyeceklerin tümü canlı organizmaları üzerlerinde bulundururlar. Bu organizmalar ise besinlerin tazeliğinden bayatlama sürecine kadar gelişimlerini sürdürürler.
  • Çeşitlenen ve gelişen bu organizmalar da daha sonra kurtçuk halini alır. Kurtçuk oluşmasının bir diğer nedeni ise sineklerin yumurtalarını birçok yere bulaştırmasıdır.
  • Ayrıca ev içinde uzun süre beklettiğimiz çöpler de kurtlanmaya sebep olabilen baş etkenlerden biridir. Bunlara ek olarak, eski eşyalar da kurtlanabilir.
  • Kurtçuklarla ilgili şikayet aldığımız en temel nokta, evde çürük, bozuk hiçbir şey olmamasına rağmen yine kurtçukların tavanda, duvarlarda hatta çocuk odalarında gezmeleridir. Bu konuda ilk akla getirilmesi gereken, kurtçukların sadece yiyeceklerde değil, eskimiş birçok eşyada da oluşabileceğidir.
  • Özellikle eski halılar, tahta sandalye ve masalar, ahşap kapılar kurtçukların sevdiği mekanlardır.

Evde kurtçuk oluşumunu engellemek için alacağınız geleneksel metotlar ile zaman kaybetmek yerine işi uzmanlarına bırakarak rahat bir nefes alabilirsiniz.

Kurtçuklardan Kurtulmanın Yolu Var Mı?

Kurtçuklardan kurtulmanın yolu var mı? Elbette var. Kurtçuklarla tek başımıza mücadele etmemiz imkansızdır. Çünkü sürekli hareket halindedirler ve evimizin, iş yerlerimizin ve daha birçok mekanın her yerine dağılabilirler. Hepsini yakalayıp yok etmek imkansızdır. Hatta bazen onların kurtçuk halini görmeden kelebek olmuş hallerine rastlayabiliriz. Bu sebepten ötürü de evimizde mikrop ve bakteri saçan bu küçük canlıları ancak bir ilaçlama şirketi ile irtibat kurarak yok edebiliriz. Bu konuda ve daha birçok haşere türünde sizlerin her zaman yanında olan Bahçelievler böcek ilaçlama firmamıza haftanın her günü ve saati çağrı merkezimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Böcek İlaçlama Maliyetleri

Böcek ilaçlama maliyetleri vatandaşların gözünü korkutmakla beraber doğru firmalar ile iletişime geçildiğinde oldukça uygun bir hal alacaktır. Fakat piyasa fiyatlarının altında ödeme vaatlerinde bulunan ve vatandaşları ekonomik zarar uğratan firmalara karşı dikkatli olmanız gerekir. Peki, böcek ilaçlama fiyatları için net bir rakam var mıdır? Maalesef hayır.. Çünkü böcek ilaçlama fiyatları;

  • Çoğalan böceğin çeşidine
  • İstilaya uğrayan mekanın büyüklüğüne
  • Gerekli duyulan böcek ilacı miktarına

Göre değişkenlik gösterir. Kurtçuk ve diğer böcekler için belirlediğimiz indirimli fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için bizleri 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir