evde-kurtcuk-neden-olur

Evde kurtçuk neden olur? Biliyor musunuz? Bunun aslında birden çok cevabı vardır. İşte cevabı ilk cevabı:

Çoğunlukla ev ahalisi tarafından merak edilen bir konu olan bu durum için kurtçukların genel olarak evlerde yoğun bir şekilde bulunabileceklerini belirtmek isteriz. Kurtçuklar genellikle bakliyatlar, eşyalar ve nemli alanlar üzerinde yaşamayı severler. Bu yüzden bunların bolca oldukları alanlara gelirler. Bunların başında bu tür gıda maddelerimizi sakladığımız kilerler vardır.

Kurtçuklar havanın sıcak olduğu alanları severler. Ve tabi onlarda diğer canlılar gibi su ve gıda arayışı içerisindedirler. Hem barınacak sıcak bir ortam bulmak hem de besin ihtiyaçlarını karşılamak için evlerde yiyecek aramaya gelirler. Ve tabi bir süre sonra girdikleri besinlerimizin içinde çürümeye başlarlar.

evde-kurtcuk-neden-olur
evde-kurtcuk-neden-olur

Evde Kurtçuklarla Nasıl Mücadele Edilir?

Evinizde kurtçukla mücadele etmek son derece stresli ve zordur. Halk arasında güve veya kurt olarak adlandırılan bu zararlı haşere belirli ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı evlerimizde ve işyerlerimizde sıkça görülebilmektedir. Onlardan korunabilmek için öncelikli olarak açık alanlarda gıda bulundurmamak gerekir. Tabi böyle bir durum söz konusu değildir. Mecburen yaşadığınız yerlerde gıdalarınız ve besin maddeleriniz olacaktır. Yapacağınız öncelikli şey şudur: Öncelikle evinizde kurtçukların nerelerde olduklarını tespit etmeni gerekmektedir. Kurtçukların varlığını tespit ettikten sonra bireysel girişimler olumlu bir sonuç vermeyeceği için kurtçuk ilaçlama hizmeti veren bir firmadan mutlak surette destek almak gerekir.

Kurtçuklarla Mücadele Sonuç Vermezse Ne Yapacağız ?

Sizler bireysel olarak kurtçuklara karşı kollarınızı sıvadınız ve işe giriştiniz. Ve tabi söylediğimiz gibi bu hiçbir sonuç vermedi. Özellikle evimizin mutfağı içerisinde yer alan bulgur, fasulye, buğday, nohut, irmik, un gibi bakliyat ürünlerinin içerisine girerler ve bir süre sonra onları kullanılamayacak hale getirirler.

Kurtçukla mücadelede ilaçlamadan önce zamanlama konusu gelmektedir. Bir hayli küçük olan bu kurtçuklar bazen gözle görülemeyecek kadar küçüktürler. Ve asıl kötü olan hızlı üreme potansiyelleri sayesinde devasa rakamlara ulaşabilirler. Kısa süre içerisinde çoğalacakları ve kolaylıkla gözle görülemedikleri için büyük zararların oluşmasına sebebiyet verirler. Bizler gözle göremediğimiz ve erken fark edemediğimiz için onlar çoktan zarar verme süreçlerine başlamış olacaklardır.

Bir önceki yazımız olan Pire Nasıl Yok Edilir ? başlıklı makalemizde Böcek ilaçlama Bahçelievler, İlaçlama firması ve Pire ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir