agac_kurdu_ilaclama

Ağaç kurdu böceklerinin sesine aslında hemen hemen hepimiz şahit olmuşuzdur. Mobilya yiyen böcek olarak da bilinen ağaç kurdunun kan emmek gibi bir özelliği yoktur. Eşyalarınızda tahribasyona neden olan ve maddi kayıplar yaşamanıza sebebiyet verecek ağaç kurdu ile mücadele meşakkatli bir sürecin adıdır. Çünkü bu haşerelerin sizlerin tahmin ettiğinden çok daha büyük bir hızla çoğalır. Genellikle;

  • Evlerimizdeki veya iş yerlerimizdeki eski koltuk, sandalye, masa, halı, kumaş, parkelerde bulunurlar. Avlarını geceleri bulundukları yerdeki tahtayı kemirerek gerçekleştirirler.
  • Sandalye ve masalarda, kumaşlarda delikler oluştururlar ve kemirdikleri tahtanın döküntülerini yere dökerler .

Ağaç kurdu haşeresinin evinizde ya da bulunduğunuz mekanda çoğaldığını anlamanın birkaç yolu vardır. Ağaç kurdu haşeresine tedbir almanızda fayda sağlayacak bilgilere ulaşmak için lütfen yazımızı okumaya devam edin…

Evimde Ağaç Kurdu Olduğunu Nasıl Anlayabilirim?

Evimde ağaç kurdu olduğunu nasıl anlayabilirim? Ağaç kurdunu görmek zor olsa da evimizde olup olmadığını bazı belirtilerinden anlayabiliriz. Ağaç kurdu yani mobilya yiyen böceklerden olan evde şu belirtiler de olur:

  • Koltuk ve masaların altında tahta döküntüleri vardır.
  • Evdeki tahta eşyalarda küçük delikler halinde minik boşluklar oluşmuştur.
  • Dolaptaki, sandıktaki giysi ve kumaşlarda delikler oluşmuştur.
  • Ev sessizken kemirme sesleri sıklıkla duyulur ve tüm gece devam eder.

Evinizde ağaç kurdunun bulunduğu yukarıda sıraladığımız kriterler sayesinde bulmanız mümkündür. Fakat fark ettikten sonra kesinlikle bireyse bir mücadeleye girişmemeli ve işi profesyonellerine bırakmalısınız. Bu bağlamda siz değerli müşterilerine 20 yıldır hizmet vermenin gururunu yaşayan firmamıza yılın 365 günü ulaşabilirsiniz.

Nasıl Kurtulabilirim?

En doğru çözüm elbette ki böcek ilaçlama firması ile anlaşmaktır. Eğer böcek ilaçlama yapmaktan çekinirseniz, ne yazık ki  bu haşere türleri çoğunlukla eski ve antika eşyalarda bulunduğu için onları atmaya kıymanız gerekecektir. Eğer ağaç kurdu parkelerinizde yer ettiyse, tüm evin parkelerini de değiştirmeniz gerekecektir. Alacağınız bu kısmi önlemler haşerelerin yok edilmesinde asla yeterli değildir. Sorunu sadece ertelemeye yarayan bu geçici çözümlerden sonuç beklemek yerine böcek ilaçlama şirketlerinin sizlere sunduğu modern böcek ilaçlama uygulamalarına başvurmalısınız. Külfetli işlere bulaşmadan size en ekonomik fiyatları sunan Bahçelievler böcek ilaçlama firmamızı hemen arayarak, tüm haşereler ve ilaçlama yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir